Dlaczego nie warto kłamać w CV oraz liście motywacyjnym?

Dlaczego nie warto kłamać w CV oraz liście motywacyjnym?
Praca 

Wielu szukających pracy wychodzi z założenia, że nie mogą znaleźć zatrudnienia gdyż nie mają wystarczających kwalifikacji i doświadczenia. Postanawiają wówczas nieco podkoloryzować swoje dokumenty składane przy rekrutacji i liczą tym samym na większe powodzenie. Takie działanie nie ma bowiem najmniejszego sensu i działa wyłącznie na szkodę osoby aplikującej. Jeżeli pracodawca zauważy twoje CV to zapewne zaprosi Cię na rozmowę rekrutacyjną. Może podczas niej dopytać o to, gdzie wcześniej pracowałeś i jakie miałeś obowiązki. Może jednak zdarzyć się tak, że zechce np.

sprawdzić twoje umiejętności. Dotyczy to zwłaszcza języków obcych. Jeżeli zatem władasz np. jeżykiem niemieckim tylko na poziomie podstawowym to nie wpisuj w CV, że znasz ten język na poziomie zaawansowanym. Być może podczas rozmowy będziesz musiał przeprowadzić w tym języku branżową rozmowę i bardzo szybko okaże się, że wcale nie posługujesz się biegle językiem. Jeżeli prawda nie wyjdzie na jaw w rozmowie, to zmieni się to przy podpisywaniu umowy o pracę.

Pracodawca poprosi o zaświadczenia na piśmie z poprzednich miejsc pracy i wówczas wizja zatrudnienia zniknie tak szybko jak się pojawiła.